fbpx

Æ – Czy wychodzić z dziećmi gdy wieje, mokro…

Ciepło dzieki kurtce Camaro S od Elemeno

Startujemy z blogiem, symbol Æ oznacza tutaj Akademię Elemeno. Będziemy pod tym symbolem zamieszczać, wszelkie możliwe informacje praktyczne, głównie oparte na naszym własnym doświadczeniu.

Na początek ważny temat dla Æ – Czy wychodzić z dziećmi gdy wieje, mokro i “syf”

Na początek informuję, że wszystkie zawarte tu wskazówki, pochodzą z naszych własnych doświadczeń. Pamiętaj że zdrowy rozsądek jest niezbędny w każdych warunkach, niezależnie od pogody! Pamiętaj też o starej maksymie, „nie ma zlej pogody, jest tylko nieodpowiedni ubiór”. My stosujemy tą zasadę od lat, dlatego właśnie powstało Elemeno. Teraz czas by podzielić się naszymi doświadczeniami, zapraszamy do lektury.

Jesień kojarzy się nam z pięknem krajobrazu, czarem kolorowych liści, jarzębiną, kasztanami, ale też z wiatrem, błotem, kałużami. Właśnie to jest najfajniejsze dla dzieci! 🙂 Dlatego mówimy wprost Tak, tak, tak! Idziemy pobrykać do parku, lasu, nad wodę, jednak robimy to z głową!

Temperatura odczuwalna, czyli wpływ wiatru.

Pamiętajmy temperatura na termometrze potrafi różnić się znacznie od temperatury odczuwalnej! Faktorem, który robi różnicę, jest tutaj głównie wiatr. Im silniej wieje, tym temperatura odczuwalna jest niższa. Dlatego bardzo ważna jest ochrona przed wiatrem. Możemy ubrać dziecko w 3 polarowe bluzy, które bardzo słabo chronią przed wiatrem i dzieciak nam zmarznie, a może wystarczy jeden dobry soft shell np. Camaro S, który chroni przed wiatrem i zabawa świetnie się kręci!

Błoto, mokro, wilgotno

Liście, piękne i kolorowe, są z reguły mokre i skrywają pod spodem warstwę błotka. Gdy dziecko radośnie wskakuje w stertę liści, jego dresowe spodnie stają się brudne, mokre i ciężkie w ułamkach sekund. Tutaj polecamy spodnie Evo, użyliśmy materiału który jest wytrzymały, wodoodporny i wiatroodporny, dodatkowo najbardziej newralgiczne punkty są wykończone nieprzemakalnymi wzmocnieniami. Zaprojektowaliśmy je, by dziecko mogło w nich brykać po mokrym placu zabaw, wskakiwać w sterty liści, czy po prostu uśmiechnięte jeździć na rowerze po parku. Mają podniesiony pas na plecach, by chronić plecy i dużą możliwość regulacji by dopasować je do sylwetki dziecka. Zdejmowana gumka u dołu nogawki pozwala utrzymać ją na miejscu, by nic się nie wlało górą do kaloszy, a Twoje dziecko pozostało suche i szczęśliwe.

Zmienna pogoda

Jesienna pogoda potrafi być też nieprzewidywalna, raz świeci słońce, potem nadchodzą chmury z mżawką, potem znowu wraca słońce. Gdy grzeje słońce, często robi się zbyt ciepło i dziecko prosi by zdjąć kurtkę, ale ciągle wieje wiatr, więc mu nie pozwalasz i robi się nieprzyjemnie. Inny przykład, gdy poranny chłód jest bardzo dotkliwy, jednak w ciągu dnia ociepliło się i wracamy ze szkoły niosąc kurtkę dziecka pod pachą! Właśnie w takich warunkach przyszedł nam pomysł na kurtkę Camaro S. Soft shell jest idealny na jesienną pogodę i chroni przed mżawką i wiatrem, co jest najbardziej istotne w jesienną pogodę. Odpinane rękawki pozwalają przemienić kurtkę w kamizelkę, gdy np. robi się ciepło, a nasze dziecko chce jeździć na rowerze.

Podsumowując

Bawełniane spodnie, czy bluzy dresowe, potrafią bardzo namoknąć, szczególnie gdy plac zabaw nie wysechł od porannej rosy. Dlatego w Elemeno rozpoczęliśmy od odzieży soft shell, w naszej opinii jest najbardziej uniwersalna i sami najczęściej z niej korzystamy.

Rodzicu pamiętaj!

Na sam koniec bardzo istotna sprawa. Nic nie psuje zabawy tak bardzo jak kiepsko ubrani rodzice! Gdy sami jesteśmy zziębnięci stajemy się rozdrażnieni, zaczynamy dreptać w miejscu i poganiać dziecko by wracać do domu, gdy ono bawi się w najlepsze. Szczególnie gdy tylko stoimy i przyglądamy się zabawie dzieci, bardzo szybko robi się wtedy zimno! Wtedy może warto samemu pobrykać, aby ogrzać się co nieco, albo zainwestować w dobre ciuchy 🙂

Miłej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X