Inwestujemy w nieruchomości, kruszce, akcje spółek. W obawie przed krachem na giełdzie, w nagłym przypływie gotówki, na godną emeryturę. Inwestujemy w zdrowie: coraz chętniej sięgamy po żywność ekologiczną, rezygnujemy ze spożywania mięsa, pijemy dużo wody. Dbamy o regularny ruch na świeżym powietrzu, spędzamy weekendy w lesie, ograniczamy czas przebywania przez telewizorem. Kupujemy dla siebie lniane ubrania, wełniane swetry i stylowe okulary przeciwsłoneczne – ku wygodzie, komforcie i modnemu stylowi. A dla dzieci nadal tania kurtka przeciwdeszczowa z supermarketu, poliestrowa koszulka za pięć złotych i byle jakie spodnie (oby miały kieszenie!). Bo i tak siądzie w samym środku kałuży i cały komplet do prania. Więc i drugi zestaw od razu trzeba kupić, bo jeden to mało na jesienną pluchę… Zaraz na kolanach rozedrze, a zszywać się nie opłaca, więc – siup – do śmietnika. A na następny sezon i tak się nie nada, bo dzieciaki rosną jak trawa po wiosennych deszczu. I tak kupujemy w supermarketowych sieciówkach podczas pospiesznych zakupów: masło, makaron i softshell. Dziecko spoci się? Lepiej niech nie biega tak prędko. Przemoknie? Oj, szybciutko do domu! Kuli się z zimna przy mocnym wietrze? Znów antybiotyk, gorączka i szereg nie przespanych nocy…
Czy da się uniknąć wszystkich tego typu rodzicielskich bolączek?
A co, gdy dziecko zostaje na większość dnia pod opieką przedszkola, dziadków lub niani i sami nie dopilnujemy, czy aby zawsze ma suchy kark, nie wystają mu gołe plecy i może dalej swobodnie hasać po parku?
Czy da się zatem być pewnym tego, że zapewniliśmy naszemu skarbowi maksimum komfortu podczas zabaw na dworze, nieważne czy jesteśmy w tym czasie z nim, czy na drugim końcu miasta?
Mamy realny wpływ na to, jakie produkty wybieramy sami, jak budujemy szafę naszego dziecka i zapewniamy całej rodzinie wygodę.
Inwestycja w wysokiej jakości ubrania outdoorowe dla dzieci się opłaca.
Ale moment, jak to inwestycja w ubrania? Ktoś tu chyba upadł na głowę… Jak można inwestować w takie drobnostki?
Kupując dobre jakościowo kurtki, spodnie i bluzy, czapki, T-shirty i polary, zupełnie zmieniasz Wasz domowy świat.
Dlaczego warto inwestować w wysokiej jakości ubrania outdoorowe dla dzieci?
Przejściowa kurtka dziecięca za prawie 400 złotych? Czapka za 100 zł i bluza za 250 zł? To drogo czy tanio? Zbędny wydatek czy dobrze wydane pieniądze? No i czy nie lepiej kupić dwie kurtki po 60 zł, a resztę wydać na… popcorn? 🙂 Dużo osób mówi, że nie ma pieniędzy, żeby kupować tanie rzeczy… Podpisujemy się pod tym i zaraz Wam pokażemy korzyści, które płyną z inwestycji w wysokojakościowe produkty odzieży outdoorowej.
Dobre parametry ubrań dają wymierne korzyści!
O tym, czy kurtka jest przeciwdeszczowa i wiatroszczelna, nie decyduje napis na metce, zapewnienia marketingowców, czy pomysłowa reklama w mediach, tylko: parametry, parametry i jeszcze raz – parametry! I tu działa zasada – im więcej, tym lepiej, więc dla bardzo dobrej ochrony wybierz wartości nie niższe niż 8-10 tys mm. Równie istotna jest oddychalność ubrania, czyli zdolność tkaniny do transportowania na zewnątrz nadmiaru ciepła wyprodukowanego przez ciało. Wszystko po to, aby się nie zaparować w środku, czy – jak kto woli – nie zapocić. Do aktywnego outdooru polecamy wybrać dla dziecka minimum 5000, a najlepiej 8 000 g/m2/24h.
Odpinane rękawki, idealne na zmienną jesienną pogodę – Wymienne, kolorowe rękawy – dodatkowy zestaw Odrobina błotka = masa zabawy
Korzyści dla rodziców z inwestycji w dobrej jakości odzież outdoorową dla dzieci:
1) Jest to inwestycja długoterminowa
Odzież starcza na dwa-trzy sezony dla jednego dziecka (warto kupić ciut większy rozmiar, by ubranie było używane dłużej), a potem świetnie nadaje się dla młodszego rodzeństwa albo do sprzedania w wysokiej cenie na rynku odzieży używanej. Wybieraj uniwersalne kroje, kolory i wzory. Będziesz mieć spokojną głowę na kilka lat 🙂
2) Te same ubrania można nosić cały rok
Od lat klimat w Polsce łagodnieje, zimy nie straszą nieprzebytymi śniegami, a mróz -10 stopni zdarza się raz na jakiś czas… więc wodoodporna kurtka przejściowa plus ciepła bluza pod nią sprawdzi się znakomicie w sezonie jesienno-zimowym. Dziecko ma odpowiedni komfort termiczny w chłodne dni, a rodzice nie muszą kupować typowej zimówki na kilka grudniowych tygodni.
3) Dzieci mniej chorują = mniej L4
W porządnej odzieży outdoorowej, podczas nawet bardzo aktywnego brykania, nie przegrzewają się ani nie wyziębiają! Więc z budżetu domowego mniej złotówek powędruje do kasy apteki i skarbonki lekarza, a rodzic nie nadwyręża cierpliwości pracodawcy, przynosząc co chwilę zwolnienie lekarskie na chore dziecko.
4) Odzież łatwo się czyści, szybko wysycha i nie wymaga częstego prania
Mocno zbrudzony błotem softshell przecieramy wilgotną gąbką i za godzinę jest gotowy do ponownego założenia! A odzież z wełny merynosów, to już poezja – wystarczy wywiesić ją na noc na wietrzenie, a ona samooczyści się – przykre zapach znikną i znów można bezpiecznie hasać na dworze/polu.
5) Ubrania są porządnie uszyte
Stworzenie ubrania, które będzie służyło przez wiele lat w niezmienionej formie jest kosztowne. Nad wytworzeniem jednej dobrej jakości kurtki, czapki czy polaru głowią się dziesiątki ludzi. Takie ubranie jest zatem wygodne, lepiej leży na ciele dziecka, nie krępuje jego ruchów. Daje maksymalną ilość swobody, luzu i komfortu do wykonania nieskończonej ilości podskoków, milionów skłonów i niczym nieskrępowanego hasania po łąkach, placach zabaw i w czasie górskich wycieczek.
6) Wysoko jakościowe ubrania nie są bezkształtnymi workami!
Są dobrze skrojone, estetyczne, a jeśli chodzi o kolorystykę, to jeśli pragniesz ubrać dziewczynkę w odzież, która nie jest wyłącznie różowa, w branży profesjonalnego outdooru dziecięcego będzie to o niebo łatwiejsze. Obok granatów, zieleni i szarości znajdziesz dużo czerwonego, żółtego i pomarańczowego. A wszystko po to, aby praktyczność łączyła się rozświetleniem przygnębiającej szaroburości, by dziecko było dobrze widoczne i mogło ubrać odzież w swoich ulubionych barwach! Poza tym – takie ubrania łatwo się zdejmuje i zakłada, więc nawet dwulatek zaskoczy niejednego rodzica, gdy stanie przy drzwiach w pełni ubrane i gotowe do wyjścia 🙂
W Elemeno sezon piknikowy trwa 12 miesięcy
7) Solidne zabezpieczenia w newralgicznych punktach
Spodnie dziecka przecierają się na kolanach? Pupa mokra nawet po minucie siedzenia na wilgotnej trawie? Stale odsłonięte plecy przy pochylaniu? Z dobrą odzieżą outdoorową dla dzieci zapomnisz o takich problemach! Dodatkowe wzmocnienia na kolanach i pośladkach, przedłużony tył kurtki, kaptur wyprofilowany tak, że nie spada na oczy, solidne szwy, rozwiązania regulujące długość i szerokość odzieży, miłe dla skóry materiały wewnętrzne – to szereg przykładowych rozwiązań, które stają na wysokości zadania jeśli chodzi o dobre dziecięce hasanie!
Wygodne i funkcjonalne ubrania dla dzieci można nosić, nosić i nosić! Zainwestuj w dobro, bo nie ma złej pogody – trzeba tylko dobrze się ubrać!
Zapraszamy do polubienia nas na Facebooku i Instagramie