fbpx

Po co Ci kolorowa czapka z daszkiem?

Elemeno Mama i Elemeno Tata i dwie Elemeno czapy z dachem – must have na dobry dzień

Budujesz najpotężniejszą fortecę z piasku ever. Jedną ręką odganiasz muchy. Drugą wcinasz jagodziankę z kruszonką. Tylko ta czapka. Czy Twoja mama też jak katarynka nadawała: „załóż czapkę”, „chroń głowę przed słońcem”? Czy zakładałaś ją wtedy posłusznie? A może wzbraniałaś się, ile sił, bo to obciach chodzić w czapce? Więc po co Ci kolorowa czapka z daszkiem teraz, kiedy jesteś dorosła? Rozwikłałam zagadkę – do czego służy czapka z daszkiem – więc się dzielę z Tobą rozwiązaniem. 🙂

Do czego służy El Camino mamie?

… I tacie? Czapki damskie z daszkiem oraz czapki męskie z daszkiem mają to samo zadanie. Chronić. Przed tym co niemiłe, wścibskie, napraszające się. Dlaczego? Bo życie rodzica obfituje w przygody różnorakie, a jedną z kluczowych rzeczy jest, byś zawsze była przygotowana. Zabezpieczona. Przed tym, co hamuje, przeszkadza i utrudnia. By życie było łatwiejsze! 🙂 

El Camino znaczy “Droga” dlatego nazwa jasno wskazuje, że mam ją założyć i ruszyć w drogę, daleko czy blisko nie ma znaczenia, bo outdoor zaczyna się za drzwiami:)

Jakie funkcje przydatne dla rodziców ma czapka z daszkiem?

Kolorowa czapka z daszkiem w dobrą pogodę:

 1. Chroni całą głowę przed prażącym słońcem. Sprawia, że możesz przebywać na dworze dłużej bez ryzyka przegrzania się. Minimalizuje ryzyko udaru. Szkoda siedzieć cały dzień w cieniu! Promienie słońca dostarczają energię do wytworzenia witaminy D3 przez Twój organizm. Poza tym – jesienna plucha przyjdzie szybciej, niż zdołasz się zorientować. Taka czapa to nieodzowny towarzysz górskiej wędrówki, spaceru z psem i żeglowania.
 2. Daszek czapki daje cień na twarz – koniec z zakładaniem zielonego listka na nos, by go nie spiec! Do tego świetnie sprawdza się podczas jazdy samochodem w słoneczną pogodę, wystarczy pochylić głowę i przyjemny cień na oczy pozwala znowu widzieć drogę.
 3. Alternatywa dla noszenia okularów przeciwsłonecznych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by łączyć te dwa gadżety (stylówa +200), szczególnie jeśli masz wrażliwe oczy albo przebywasz nad wodą. 
 4. Nasza kolorowa czapka z daszkiem El Camino zachęca do wyruszenia w drogę, przez co wywołuje uśmiech, rozświetla dzień i sprawia, że żyje się lepiej. 

Czy czapka z daszkiem sprawdzi się w trakcie deszczu?

Przemoknie, wiadomo, w końcu wszystko przemaka. Ale, ale! Podczas biegu w deszczu nie będzie Ci zalewało oczu, a kaptur kurtki nie zsuwa się na twarz. Cenne? Dla mnie bezcenne 🙂 Tak, Elemeno_Tata biega w niej w chłodniejsze dni. Mimo, że nie myślałam o niej w kontekście biegania, to do tej aktywności sprawdza się doskonale.

Materiał użyty do czapki to mieszanka 60% bawełny i 40% poliester. Uważam, że jest to świetne połączenie. Bawełna sprzyja termoregulacji skóry głowy, pochłania nadmiar wilgoci, poliester pomaga tej wilgoci szybko odparować, dodatkowo wzmacnia konstrukcje tkaniny, dzięki czemu czapka jest dużo trwalsza.

CZY ZNASZ 5 ZASAD, JAK UBRAĆ DZIECKO NA WYCIECZKĘ W GÓRY JESIENIĄ?

Czapka z daszkiem chroni przed wścibskimi spojrzeniami

Jeśli masz dość stresujących spojrzeń, bombardujących Cię z otoczenia. Jeśli pragniesz chwili spokoju. A nawet drzemki. Jeśli masz już dziś dość wszystkiego. W tym: dzieci, teściowej, tłumu w pociągu.

Usiądź z podparciem pleców. Głowę umość na zagłówku. Brodę skieruj go góry. Odpręż nogi. Czapkę naciągnij na oczy.

I nikt nie zobaczy, czy się uśmiechasz pod nosem, czy przewracasz oczami, czy też przycinasz komara. 🙂

Czapka przeciwsłoneczna jako element modnej stylizacji

Damska czapka z daszkiem oraz czapka z daszkiem męska to jedno z najbardziej popularnych akcesoriów. Urozmaicenie codziennej stylówki.

Dobrej jakości czapka z daszkiem idealnie pasuje do:

 • Spodni i bluzy dresowej,
 • Skórzanej kurtki i jeansów,
 • Oversizowego swetra,
 • Krótkich spodenek letnich,
 • Ubrań outdoorowych,
 • Bikini.

‘El Camino’ wykonana jest w kroju five panel cap. A jeśli pytasz, co to jest, to spieszę wyjaśnić, że jest to czapka składającą się z pięciu paneli, tak wiem bardzo odkrywcze :). Po co aż tyle? By jak najbardziej dokładnie odwzorować kształt głowy, bo najmniejsze detale robią różnicę!

A że cyfra pięć to uosobienie całości oraz niepowtarzalności, to kolorowa czapka z daszkiem five panel cap od Elemeno jest wprost idealna.

Sprawdź to, decydując się na zakup jej dwóch wersji:

 1. Czapka z daszkiem El Camino – w rozmiarze 56-61 cm – na dorosłe i nastoletnie głowy.
 2. Czapka z daszkiem El Camino wersja letnia – rozmiar 51-56 cm – na nieco mniejsze głowy – świetna dla dzieci, młodzieży i drobnych kobiet.

Obie czapki z daszkiem mają po trzy wersje kolorystyczne. Ja wiecznie nie mogę się zdecydować, który kolor pasuje do mnie bardziej: butelkowa zieleń, czy żeglarski niebieski. Elemeno_Tata dumnie nosi strażacką czerwień. Strażakiem może on nie jest, ale działał kiedyś w GOPR i myślę, że stąd zamiłowanie do czerwonego. A dzieci… jak to dzieci. W szale zabawy kolor dla nich się nie liczy. Na pierwszym miejscu stoi wygoda.

Pamiętasz beztroską zabawę nad wodą w letni czas? To którą czapkę z daszkiem od Elemeno dziś wybierzesz dla siebie? 🙂

Pozdrawiam!

Gosia 

Czapka z daszkiem 5 panel cup na lato

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X